Ekonomi

Airfryer ve robot elektrikli süpürgeler hakkında flaş karar!

İthalatta gözetim uygulamasına ilişkin 2023/7 sayılı Tebliğde değişiklik yapan Tebliğ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile 23 Mart’ta yayınlanan açıklama ile robot süpürgeler ve airfryer’lar da dahil olmak üzere bazı elektrikli ev aletleri için uygulamaya konulan gözetim uygulaması, zaman içinde yapılan değişiklikler iptal edilerek ilk haline getirildi.

Ticaret Bakanlığı’ndan ‘airfryer’ kararı!

23 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan ithalatta denetim uygulamasına ilişkin tebliğ ile birim değeri 100 doların altında olan airfryer cihazlarına lanse edilen bu cihazlar, aynı tebliğle denetim uygulamasından kaldırıldı. 29 Mart’ta yayınlanan isim, bugün yayınlanan açıklama ile aynı birim değerle denetim uygulamasına dahil edildi. Bu kapsamda gümrük kıymeti 100 doların altında olan airfryerların ithalatında denetim uygulaması yeniden başlatıldı.

Ayrıca Tebliğ ile dizel araçlarda kullanılan ön ısıtmalı ısıtıcılar, gümrük listesinin 8516. maddesinde yer alan “birim gümrük değeri 40 dolardan az olan diğer ısıtıcılar ve sobalar”a uygulanan denetim uygulamasının dışında tutulmuştur. tarife istatistikleri durumu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu