Ekonomi

‘Tayfun’ ortalığı kasıp kavuracak! Nokta atışı hedefleme özelliği ile

Türkiye, savunma sanayiinde yaptığı atılımlar ve yatırımlarla havada, karada ve denizde dostlara güven, düşmanlara dert vermeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk yerli ve milli balistik füzesi Tayfun, teknolojisi ve yazılımıyla Türkiye için kritik öneme sahip olacak.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: “TAYFUN füzemizin son testini Rize’den gerçekleştirdik. Eskiden Sinop’tan atardık ama şimdi bu menzil Sinop’tan atılınca ülkemiz sınırlarının dışına çıkıyor. TAYFUN, hedefleri 4-5 metre sapma pahasına cerrahi hassasiyetle vurabilir. . ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE HER ZAMAN BARIŞTAN ÖNCE OLAN AMA SALDIRMAK İSTEYENLER İÇİN BELİRLEYİCİ BİR ÜLKEDİR”

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “BORA’mız vardı. TAYFUN’un bir özelliği daha var. Şu anda önleyici olarak gidiyoruz. ROKETSAN’a yap demiyoruz, ihtiyaç görüp bize sunuyorlar. TAYFUN, onsuz başlamış bir proje. Devletten bir kuruş alıyor Neye ihtiyaç olduğu bilinerek başlanıyor HÜRJET KIRMIZI ELMA’da durum böyle Bizim katı yakıtlı füzemiz TAYFUN Uzun menzilli stop koyduk 300-500 denildi ama biz artık rakamlardan bahsetme

Daha önce Sinop’tan atıyorduk ama şimdi buradan atsak ülke sınırları içine düşecek bir durum var. Bu yüzden onu Rize’den atıyoruz. Şimdi daha batıya gidiyoruz ki attığımız zaman yurdumuzun dışına çıkmasın. Türkiye her zaman barışı önceleyen bir ülke ama saldırganlaşmak isteyenler için caydırıcı. Türkiye roket motorlarında da çok iyi bir noktada. Bu yakıtları ROKETSAN yapıyor.”ifadeleri kullandı.

KAYNAK: CNN TÜRK

karkamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu