Haber

Batı medyası: Macaristan ve Yunanistan Rusya karşıtı yeni yaptırım paketini engelledi

Gazete isimlerinin açıklanmaması AvrupalıDiplomatlara atıfta bulunarak yayınladığı habere göre Yunanistan, Avrupa Birliği’AB’nin Rusya’ya uygulamayı planladığı 11. yaptırım paketini engelleme konusunda Macaristan’a destek verdi.

Beş Avrupalı ​​diplomat Politico’ya yeni kısıtlamaların çok sayıda Yunan şirketine yönelik yaptırımları da kapsadığını söyledi. Rapora göre Yunan makamları, AB Rusya’ya yönelik 11’inci yaptırım paketini onaylamadan önce Ukrayna makamlarından bazı Yunan şirketlerini ‘savaş sponsorları’ listesinden çıkarmalarını istiyor.

habere göre Kiev, söz konusu şirketler, Moskova’ya uygulanan kısıtlamaları ihlal etmedikleri için kendilerini asılsız bir şekilde ‘savaşa sponsorluk yapmakla’ suçladılar.

Gazete, Yunanistan ve Macaristan’ın yeni yaptırım paketinin onaylanmasını şirketlerinin Ukrayna’nın listesinden çıkarılması kuralına bağlıyor. Yazıda ayrıca AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’Bu konudaki görüş ayrılıklarını giderecek söz sahibi olduğuna da işaret edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu