Haber

‘Türkiye Kart’ ulaşım ve ödeme işlemlerini kolaylaştıracak

ANKARA (İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Kart projesinin pilot uygulamasının Konya’da tamamlandığını, 81 ilde yaygınlaştırılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, ilk adımı Konya’da attıklarını ve sözleşme süreçlerinin de devam ettiğini kaydetti. Kayseri, Yozgat ve Gümüşhane belediyeleri tamamlandı. söylenmiş.

Bakan Uraloğlu, Türkiye Kart’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tüm ulaşım hizmetlerinden ve finansal sistemden yararlanma imkanı sunan ‘Türkiye Kart’ ile ilgili olarak projenin amacı, kentsel, ulaşım sektöründeki tüm paydaşların bir araya geleceği bir takas, makas, netleştirme ve operasyon merkezi oluşturmaktır. toplu taşıma hizmeti verilecek, dahil olacak ve her kademede ‘Türkiye Kart’ kullanılacak. Amacın Türkiye Kart’ı bu alanda devreye almak olduğunu belirten Bakan Uraloğlu, “Türkiye Kart’ın ulaşım araçlarında, para transferlerinde, alışverişlerde ve daha birçok ihtiyaçta tek kart olarak kullanılabilmesini sağlamak.”

Bakan Uraloğlu, “Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı doğrultusunda hedefimiz projeyi 2023 sonuna kadar 6 ilde faaliyete geçirmek” dedi ve ekledi, “İşletilen tüm raylı sistemlerde Türkiye Kart’ın devreye alınmasına ilişkin şemsiye sözleşme süreçleri TCDD ve TCDD Nakliyat tarafından çalışmalar devam ediyor.GAZİRAY, BAŞKENTRAY ve İZBAN “Sınırlarda sözleşme sonrası entegrasyon süreçleri başlatılacak. İlerleyen süreçte diğer belediyeleri ve işletmecileri de sisteme dahil ederek projeyi yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye Kart Projesi ulaştırma departmanına önemli bir dönüşüm getirecek. Vatandaşlarımız ulaşım ve ödeme işlemlerini daha kolay, hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilecek” dedi.

Yıl sonuna kadar 6 ilde kullanılacak olan Türkiye Kart, toplu ulaşımda, POS ve ATM cihazlarında, belediye harç ve vergi ödemelerinde, otopark ödemelerinde, anlaşmalı işyerlerinde, taksi ödemelerinde, yiyecek-içecek otomatlarında kullanılabilecek.

haber-akseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu