Haber

Kılıçdaroğlu gelmeden önce Kahta’daki provokasyondan görüntüler

Kılıçdaroğlu gelmeden önce Kahta’daki provokasyondan görüntüler

Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesi Kahta’da yeni provokasyon sahneleri ortaya çıktı

ADIYAMAN – Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyaretine ilişkin provokasyonlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman’daki mezarlık ziyareti ile Kahta ilçesine yapacağı ziyaret, Samsat ilçesindeki türbe ziyaretinde yaşanan gerginlik sonrası iptal edildi. AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı seçim koordinasyon merkezi önünde CHP’lilerin tekmelendiği araçlara ait görüntüler bazı medya kuruluşlarına yansıdı.

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Osman Çetinkaya, olayların CHP’lilere yansıtıldığı gibi olmadığını görsellerle yalanladı.

Görüntülerde, Kemal Kılıçdaroğlu’nu selamlamak için mahalle girişine giderek zafer işareti yapan yaklaşık 80 kişilik grubun, aksi istikamette olmasına rağmen AK Parti’nin seçim koordinasyon merkezi önüne geldiği ve slogan atmak ve küfür etmek.

Bir başka görüntüde ise AK Parti’nin seçim uyum merkezi önüne gelen 5-6’lık araçlardaki kişiler ile partililer arasında tartışma çıktığı görülüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu gelmeden önce iki ayrı provokasyonla karşılaştıklarını kaydeden Osman Çetinkaya, “Kemal Kılıçdaroğlu gelmeden önce iki ayrı provokasyonla karşılaştık. Millet İttifakı’nın miting alanından gerçek bir grup seçim uyumumuz tarafına yürüdü. Merkez, Küfür, Slogan Atarak Provokasyon Yaptı.İlk Provokasyonda Partililerimiz Çok Sağduyulu Davranarak Önümüzden Geçmelerine İzin Verdiler.Tekrar Seçim Uyum Merkezine Gelip Pankartlarımızı Kırmak İstediler. Kahta, onlar dışarıdan insanlardı.

İkinci provokasyonda ise bir grup CHP’li araçlarıyla trafiğe kapalı alana girerek camlardan partililerimize küfürler yağdırmaya başladı. Bir araba çarpma olayı oldu. Partililerimiz her iki provokasyona da izin vermedi. CHP’li milletvekillerinin yaptığı paylaşımların tamamı palavradır ve tamamı gerçek dışıdır. Paylaştıkları görseller öncesi paylaşmadılar. Ne Kahtalılar ne de Adıyamanlılar böyle insanlardır. Biz misafirperver insanlarız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu