Sağlık

Diş tedavileri de dijitalleşti!

İSTANBUL (İGFA) –Dijital diş hekimliği uygulamaları aynı zamanda randevu sayısını ve klinikteki her seansın süresini de azaltır.

Tedavi süresinin daha kısa olması ve hata riskinin daha az olması nedeniyle özellikle yurt dışından diş tedavisi için gelen hastalarda daha konforlu sonuçlar alınmasını sağlar.

Doç. İlhan Metin Dağsuyu, diş hekimliği teknolojisindeki ilerlemelerin tanıyı daha hızlı ve kolay hale getirirken, tedavilerin de klasik formüllere göre daha verimli ve daha az hata payına sahip olduğunu kaydetti.

Doç. Tedavinin bitiminden sonra kalan günlerde, tarihi ve coğrafi özellikleri nedeniyle gezilecek sayısız yeri bulunan İstanbul’da hastalara kaldıkları süre boyunca hem tatil hem de tedavi deneyimi sunduğunu belirten Prof. İlhan Metin Dağsuyu, “Dijital diş tedavisi formülü uygulandığında hastadan ağız içi tarayıcı ile ölçü alınır. Bu teknik hastayı klasik yöntem olan kaşık tekniğine göre çok daha az rahatsız eder. Oluşan mide bulantısını ortadan kaldırır. Aynı zamanda çok daha gerçekçi bir ağız ölçüsü elde edilir.Ağız içi tarayıcı ile ölçü alındıktan sonra hastalar kendilerine yapılan gülüş tasarımını ağızlarında deneyebilir ve tedaviye başlamadan değişiklik talebinde bulunabilirler. Üç boyutlu tasarım yazılımı ile hastanın yüz özellikleri dikkate alınarak üretilen Mock-up uygulamasıdır. Doktorun hem estetik hem de estetik açıdan tasarımda değişiklik talep edebilmesi de mümkündür. “Aynı zamanda gerçek ağız ortamında değerlendirme olanağı da sağlar. Teknik kriterler açısından” dedi.

Doç. Dağsuyu, sağlık turizmi yoluyla gelen hastalarımızın diş tedavileri bu teknolojiyle yapılırken, daha kısa sürede, daha estetik ve sağlıklı bir şekilde gülümseyen mutlu hastalarımızın sayısının da her geçen gün arttığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu