Haber

Feyzioğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bağış Açıklaması: ‘Biz Onlarla Çalışmıyoruz!’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, temel tıpta seçimi açık farkla kazanacağını söyledi. “Özel bir liste yapmadık ama rüşvet büyükelçi olur mu?” Kılıçdaroğlu, Metin Feyzioğlu ve Hakim Bağış ile çalışmayacaklarını sözlerine ekledi.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu tüm Anadolu’yu dolaşırken seçimle ilgili öngörülerini ve seçim sonrasında neler yapacaklarını açıkladı.

Sözcü’den Emin Özgönül’e Konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Prag Büyükelçisi Hakim Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’na mesaj gönderdi. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi halinde başta “Kadir Valisi” olarak nitelendirilen isimler ile TÜİK, AFAD, TOKİ, Merkez Bankası, Kızılay ve İrtibat Lideri ve TRT Genel Müdürü görevden alınacak. Müdür.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“14 Mayıs seçimi ikinci tura kalmaz, birinci tura kalır. İlk turda yüzde 60 oyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı seçileceğim.”

Parlamentoda çoğunluğu elde edeceğiz ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi de getireceğiz” dedi.

“Bugün devlet kadrolarında parti bürokratları var. Siyasetin her alanına sızdılar. Biz göreve geldikten sonra öncelikle rüşvet verenler, kirli işlere aracı olanlar, devlet değil saray görevlisi olanlar görevden alınacak.”

“Özel bir liste hazırlamadık ama rüşvetle büyükelçi olunur mu? Devleti temsil etmesi gereken büyükelçi iktidar propagandası yapar mı? Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile çalışmayacağız.”

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, suça karışan iktidar yanlıları hakkında, ‘Ertesi seçim günü telefonları acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucundan bir ses duyarlar: Ben Kemal, geliyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu