Haber

Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, nihai satış fiyatı 9 bin lirayı geçmeyen taşınabilir telefon ve bilgisayar cihazlarının alımında her öğrenciye bir defaya mahsus 5 bin 500 TL harçlık verilecek. bin 500 TL. Bu kapsamda edinilen taşınabilir telefon cihazları, yararlanıcı tarafından ancak destekten yararlanıldığı tarihten itibaren en az 2 tam yıl süreyle kullanılabilir. Cihazların 2 yıl içerisinde satılması veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığı tespit edilmesi halinde; Destek ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren belirlenen gecikme artış oranı üzerinden hesaplanan faizi ile birlikte yararlanıcıdan geri alınacaktır. Ayrıca öğrencilere 12 ay boyunca ayda en fazla 10 gigabayt hatla sınırlı olmak üzere ücretsiz internet desteği verilecek. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu