Haber

Yayına konuk aldığı kişi, güzel sunucuya hayatı zindan etti

29 yaşındaki Costello, GB News programına konuk olarak katılan eski Havayolu yıldızı Leo Jones tarafından yakın takibe alındı.

SADECE 2 DEFA KONUK ALDI

The Daily Mail’e konuşan Costello, Jones’la gerçek hayatta hiç tanışmadığını ve onunla sadece Zoom üzerinden röportaj yaptığını açıkladı. Jones, realite gösterisindeki vazifesinden sonra kendisini bir “seyahat uzmanı” olarak tanıttı ve Kovid-19 kısıtlamaları altındaki seyahat sanayisi hakkında yorum yaptı ve Ağustos 2021’de GB News’te Costello ile röportaj yaptı.

ADIM ADIM TAKİP ETTİ

Daha sonra Jones, bir defasında sabah 5’te stüdyosu da dahil olmak üzere, çekim yaptığı yerlerde görünmeye başladı, lakin o gün işte değildi.

“NEFESİMİ KESİYORSUN”

Jones, Ekim ayında Costello ile tekrar röportaj yaptı ve daha sonra birlikte bir seyahat programı sunmalarını önerdi ve “Seni sabah görmeyi seviyorum” dedi. Costello cevap vermedi, lakin Jones, “Nefesimi kesiyorsun”, “Beni kelimelerin ötesinde motive ediyorsun”, “Seni görmeyi seviyorum” ve “Sen benim güneş ışığımsın, seni seviyorum” üzere bildirilerde ısrar etti.

SERT REAKSİYON GÖSTERDİ

Jones daha sonra sordu: “Seni görmek için ne kadar beklemem gerekiyor, bu beni deli ediyor,” diye yanıtladı Costello, “Lütfen bana mesaj atmayı bırak, bu uygun da değil.” diyerek saplantılı konuğuna reaksiyon gösterdi.

5 YIL UZAKLAŞTIRMA CEZASI VERİLDİ

16 ay süren dehşetli takibin akabinde Ellie Costello, mahkemeye başvurdu. Costello’ya hayatı zindan eden Leo Jones için mahkeme kararını verdi. Jones, genç kadını ciddi şekilde korkuttuğunu, sıkıntı ve zihinsel zarar verme suçunu kabul etti. Jones hakkında iki yıl ertelenmiş 26 haftalık hapis cezası ve 5 yıl uzaklaştırma emri verildi. Jones’un şu anda yaşlı babasına baktığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu