Teknoloji

WhatsApp’a Airdrop benzeri bir özellik geliyor

Meta, hız kesmeden Naber Yenilenmeye devam ediyor. WABetaInfo’ya göre şirket, kullanıcıların dosyaları yakındaki cihazlarla paylaşmasına izin verecek. AirDrop benzeriYeni bir güncelleme üzerinde çalışıyoruz.

WhatsApp’ın yeni özelliği şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan ne zaman kullanıma sunulacağını bilmesek de nasıl çalışacağını biliyoruz. Öncelikle kullanıcıların bir isteği etkinleştirmek için cihazlarını sallamaları ve elbette diğer kişinin yakınında olmaları gerekiyor. Alıcının daha sonra WhatsApp’ı açması ve paylaşım isteğini görüp kabul etmesi için cihazını aynı şekilde sallaması gerekiyor. Ancak telefonların ne kadar yakın olması gerektiği henüz belli değil.

WABetainfo

WhatsApp’ın güvenlik önlemlerine bakıldığında, metinlerin yanı sıra bu belgelerde de uçtan uca şifrelemenin bulunması bekleniyor. Platform ayrıca kullanıcıların belgeleri kendilerinin dışındaki kişilerle paylaşmalarına da olanak tanıyor. Telefon numaralarını kapalı tutacak.

Bunların çoğu AirDrop’a benzese de, belgeleri kullanıcının galerisine otomatik olarak mı indirecekleri yoksa yalnızca Bluetooth üzerinden mi çalışacakları belli değil. Şu anda WhatsApp, normal mesajlaşma yoluyla tek seferde 100 fotoğrafın gönderilmesine izin veriyor, dolayısıyla bu özelliğin nasıl farklılaşacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu