Haber

‘Üretken Girişimcilik’ programına gençlerden büyük ilgi

Genç girişimci adaylarına temel girişimcilik eğitimleri, teknik eğitimler, haftalık online etkinlikler ve bire bir mentorluk gibi birçok takviye sağlandı. Altı ay süren Üreten Fatih Girişimcilik Programı’na 850’den fazla bireysel katılımcı katıldı.

Program kapsamında katılımcıların kendi işlerini kurmaları ve dilerlerse dijital ekonomi alanında istihdam edilmeleri için online eğitimler verildi. Ayrıca bu süreçte gerçekleştirilecek online ve yüz yüze etkinlikler ile proje geliştirme süreçleri desteklenerek, alanında uzman kişilerden eğitim ve rehberlik alarak kendi işlerini sıfırdan kurmaları ve dijital alanda yeni bir mesleğe başlamaları sağlanmıştır. onların alanları.

“BİLGİ ÜRETİME DÖNÜŞTÜĞÜNDE YENİ FIRSATLAR AÇILIR”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Cumhuriyetin 100. yılında yeni bir çağın eşiğinde olduğunu, parlak beyinlerin ve girişimci ruhların bu çağın öncüleri olacağını belirterek, “Kısacası, girişimcilik ; Eldeki imkanları en verimli şekilde kullanabilme, hedeflere odaklanabilme ve ulaşılan her aşamadan sonra hedefleri büyütebilme yeteneğidir. Dikkat ettiğinizde; Medeniyetimizi inşa eden öncü şahsiyetlerin hepsinde bu saydığım özelliklerin eksiksiz olarak bulunduğunu göreceksiniz. Atalarımızın tarihe mal olan başarılarının sırrı burada yatıyor. Büyük ve güçlü bir ülke olma idealine sahip olan her bir gencimiz, öğrenerek sürekli kendini geliştirmeli, edindiği bilgileri yerinde ve aktif olarak kullanabilmeli ve daha da önemlisi bilgilerini dönüştürebilmelidir. üretime, yani somut bir maliyete dönüşür. Bilgi üretime dönüştürülürse yeni olanaklar ortaya çıkar ve fırsatlar ortaya çıkar.” şeklinde konuştu.

Üreten Fatih Girişimcilik Programı’nın son etkinliği Demo Day, Fatih Neslişah Sultan Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte dereceye giren 10 proje heyet üyelerine takdim edildi ve seçilen projelere sertifikaları verildi. Birebir diğer katılımcılar da tanıtım stantlarında iş fikirlerini ziyaretçi ve misafirlere sundu.

haber-siran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu