Haber

Trump soruşturmasından sorumlu eski New York Başsavcısı Kongre’de ifade verecek

YENİ ABD Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi Lideri Jim Jordan, eski ABD Başkanı Donald Trump’a yönelttiği suçlama hakkında yorum yapmak için eski New York Başsavcısı Mark Pomerantz’ı aradı.

Jordan, Trump’ın iş anlaşmalarında suçlu bulunduğuna dair beyanatı bulunan eski New York Başsavcısı Pomerantz’ı 20 Nisan’da Kongre’de yapılacak komite toplantısında konuşmaya davet etti.

İlgili Makaleler

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Jordan, Pomerantz’a yazdığı bir mektupta, “Başkan Trump’ın mali durumuyla ilgili soruşturmayı denetleyen özel bir bölge savcısı yardımcısı olarak, Komite gözetimini ve gerekli bilgileri sağlamak için benzersiz bir konumdasınız.” açıklamalarda bulundu.

Jordan, istifa mektubuna dayanarak, Pomerantz’ın Trump aleyhindeki soruşturmanın “sonuçlarına önceden karar verdiğini” söyledi ve Bragg’ı (Manhattan Bölge Savcısı Alvin) soruşturmayı “tamamlamaktan uzak” olmakla suçladı. kin beslemekle suçladı.

ABD medyasında, Pomerantz’ın Trump’ın mali tablolarını “çok sayıda ağır ihlalden” suçlu olduğuna inandığı için istifa ettiğine ve o sırada Bragg’ın Trump hakkındaki soruşturmayı “süresiz olarak” askıya alma kararının “yanlış yönlendirildiğini” hissettiğine dair haberler vardı.

Trump davasını takip etmek üzere atanan Pomerantz, Şubat 2022’de, Bragg’ın görevi devralmasının hemen ardından Manhattan Bölge Savcılığı’ndan ayrıldı ve eski ABD Liderine hitaben yazdığı tezler üzerine bir kitap yazdı.

gaziemir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu