Haber

Toplanan ceylan gübreye dönüşüyor

Mehmet UZEL

(KAYSERİ İGFA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında sıfır atık kültürüne büyük katkı sağlayacak ve Türkiye’ye örnek olacak çok değerli ‘çevre dostu’ çalışmalar yürütüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı Yeşil Alanlar Proje ve Uygulama Şube Müdürlüğü 2022 güz sezonu çalışmaları kapsamında hizmetlerine ara vermeden devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, kent merkezinde sonbaharla birlikte düşen yaprakları temizliyor. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Erciyes Bulvarı, Sivas Bulvarı, 30 Ağustos Bulvarı, Erkilet Bulvarı, Nalçik Bulvarı, Malazgirt olmak üzere toplam 913 bin 246 metrekarelik refüj ve yaya yollarında ana arterleri havalı püskürtme makineleri ve elektrikli süpürgelerle temizleyen gruplar Bulvar, Kadir Has Bulvarı, Osman Kavuncu Bulvarı, Bekir Yıldız Bulvarı, Şehit Miralay Nazım Beyefendi Bulvarı, Bağdat Caddesi, Kaldirim Caddesi, Niyazi Bahçecioğlu Caddesi, Tuna Caddesi, Komando Caddesi, Ihlamur Caddesi, Turgut Reis Caddesi, Ayancık Caddesi ve Tacettin Veli Caddesi, büyük ağaçların olduğu yerlerde ve raylı sistem sınırında. Toplam uzunluğu 36 kilometre olan OSB, İldem ve Talas hat güzergâhlarında genel bölge temizliği ve düşen yaprakların toplanması işlemlerini gerçekleştirmektedir.

GAZELLER GÜBRE OLARAK DOĞAYA DÖNÜŞÜYOR

Büyükşehir Belediyesi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Katı Atık Kompost Tesislerinde toplanan bitki atıklarını gübreye dönüştürüyor.

Elde edilecek gübre belediyeye ait park ve bahçelerde kompost gübresi olarak kullanılarak doğaya kazandırılıyor.

Çevreye duyarlı Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalarıyla çağdaş ve çağdaş bir şehircilik anlayışına hizmet etmek için çaba ve özen göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu