Haber

Tepkilerin ardından Şamil Tayyar’dan yeni karar: Konut hakkından feragat etti

Depremde evini kaybedenler için yapılan kura çekiminde AK Parti’de 3 dönem milletvekili olan Şamil Tayyar’a da ev bulundu. Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Tayyar, bu hakkından feragat ettiğini açıkladı.

Şamil Tayyar, ilk açıklamasında kardeşinin Antep İslahiye’deki evinin yıkılması nedeniyle çekilişe katıldığını belirterek, kura sonucu seçilen 2+1 evde kardeşinin yaşayacağını belirtti.

Bugün Şamil Tayyar’dan bir açıklama daha geldi. Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadan paylaşım yapan Tayyar, şu ifadeleri kullandı:

“Olayı her yönden iyi niyetle ve samimiyetle anlattım. Depremde yıkılan ev, yıllar önce ihtiyaç sahibi aile bireylerinin yaşaması için bir nevi ‘barınak’ olarak satın aldığım evdi. ‘Tayyar’ soyadını taşıyan ailenin ne evi, ne arazisi, ne bağı, ne bahçesi vardı.Babam, kardeşlerim ve yeğenlerim ihtiyaç nedeniyle yıllarca bu evde yaşadılar ve depreme yakalandılar.

Evin bana ait olması ve İslahiye’de başka bir konutumuz olmaması nedeniyle başvuruda bulundum. Çekilişte çekilen ve ücret karşılığında satılacak olan 85 metrekarelik şehir evi ne yazık ki siyasi sömürüye dönüştü.

Haksız da olsa bu istismarın Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin çabalarına gölge düşürmesini, tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe yaratmasını istemiyorum.

Bu nedenle haklarımdan feragat ettim. Konteynerlerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin acısı, istismarcıların hayatlarının sonuna kadar peşini bırakmayacağını umuyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu