Haber

ŞÜPHELİ DEPREM MAĞDURLARINI YAKALADI

SOSYAL medyadan yardım isteyen depremzedeleri kandırıp hesaplarına para gönderen Sabri Ü.(49) yakalandı. Zanlının, yurt dışında yaşadığını söyleyerek kurbanlarını kandırdığı, “Önce bana TL gönderin, ben size euro göndereyim, paranızı da iade edeyim” dediği öğrenildi. Tutuklanan zanlının 19 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu, 45 hata kaydı ve 18 belgenin arandığı ortaya çıktı.

“ÖNCE SİZ GÖNDERİN SONRA BEN GÖNDERECEĞİM” diyerek kandırıldı

Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, depremzedeleri dolandıran bir şüpheliyi belirledi. Zanlının mağdurlarından HA polise verdiği ifadede, “Sosyal medyadan bana ulaştı. Yurt dışında yaşadığını ve yardım etmek istediğini söyledi. Ancak hesabında sadece avro olduğunu ve bunu yaptığını söyledi.” Türkiye’ye para göndermek için bir miktar Türk Lirası yatırmak gerekiyordu. Çok gerçekçi konuştu. Ona inandım. “Elimdeki son parayı gönderdim. Ancak ondan sonra hiçbir yardım gelmedi. Param gitti.” dedi.

ŞÜPHELİ Yakalandı

Şüpheli Sabri U., polis tarafından Beşiktaş’ta gözaltına alındı. Soruşturmada zanlının aynı usulle HA’dan 57 bin 600 lira, MA’dan 32 bin 500 lira aldığı belirlendi.

SAİS Şube Müdürlüğü’nde sorgusu tamamlanan zanlının 45 ayrı sabıka kaydı olduğu, 18 başka belgeye dayanılarak yakalama kararı olduğu belirlendi. Zanlının çeşitli hatalardan dolayı toplam 18 yıl 11 ay 25 gün hapis cezası aldığı da öğrenildi. Şüpheli Sabri U. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görüntü dökümü ————–

-Şüphelinin adliyeye teslimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu