Haber

Sultangazi’de engelli kiracı sokağa atıldı

Sultangazi’de bir ev sahibi bodrumda yaşayan yüzde 80 engelli kiracısını sokağa attı. İddiaya göre ev sahibi, kiracı evde yokken camı kırarak eşyalarını sokağa çıkararak kilidi değiştirdi. Evden dışarı atılan adamın ablası gözyaşı döktü.

Olay, Salı günü 75’inci yıl mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yüzde 80 engelli raporu bulunan şizofreni hastası Yavuz Çakıllı (53) dışarı çıkarken konut sahibi camı kırarak eşyalarını alarak kilidi değiştirdi. Evine döndüğünde kapıda bulunan Yavuz Çakıllı ne yapacağını şaşırdı. Haberi aldıktan sonra ağabeyinin evine koşan Vahide Ok, duruma tepki gösterdi.

Evin kirasının zamanında ödendiğini söyleyen Ok, 2 yıl önce ev sahibinin kardeşini evden çıkarmaya çalıştığını ancak yasal işini kaybettiğini söyledi.

Yaşananları gözyaşları içinde anlatan Vahide Ok, “Burada 10 yıldır kirada oturan yüzde 80 engelli kardeşim var. Ev sahibi hiçbir kanuni hakkı olmaksızın evinin camını zorla kırmış, o sırada da evinin camını kırmış. evde yok ev sahibinin ablası oğluyla birlikte bize haber vermeden bütün eşyalarını sokağa atıyor yani bu çocuk 4 gündür sokakta eşyalarını çalıyor bizde mağduruz bu insanlık dışı olay eşyam çalındığı için gidecek yerim yok kimse yaşamıyor dolaplarım kırıldı elektrik süpürgesini çalmışlar hortumları çalmışlar 2 yıl önce mahkemeye vermiş mahkemeyi kaybetmiş kardeşim oturmaya devam etti kirayı düzenli ödememe rağmen hala kanunu devleti hiçe sayarak bu işleri yapıyorlar allah razı olsun polisimiz ilgileniyor şu an savcımız karar vermeye çalışıyor ama çok mağdur oluyoruz Çocuğun kalacak yeri yok, sokakta kalıyor, eşyalarını koyacak yerimiz yok. Yüzde 80 şizofreniz ama kimse önemli değil, bütün komşularını tanıyorlar, Yavuz’u seviyorlar ve kimseye zararı yok. Sadece uyumak için evine geliyor, yoksa zaten 10 yıl onu burada oturtmazlardı” dedi.

Evden dışarı atılan Yavuz Çakıllı’nın kayınbiraderi Muzaffer Ok, “Ev sahipleri herkesi dışarı atsa bu insanlar ne yapacak? Bir an önce bu konunun çözülmesini istiyoruz. 4 gündür eşyalar çalındı ​​ve dışarıda kırıldı.Komşular aslında müdahale ediyor ama “Gece hırsızlık yapıyorlar. Yapabileceğimiz bir şey yok, onları alacak hiçbir yerimiz yok. Şimdi burada camı kırdılar, içeri girdiler, asma kilit taktılar, iki gün sonra camı ve kilidi değiştirip kapıyı kilitlediler ve gittiler, bina tamamen onların” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu