Haber

Sonbahar kareleri için yapraklar toplanmadı

Kültür turizminin değerli merkezleri ortasında bulunan, Osmanlı şehzadelerinden birçoğunun birinci eğitimini aldığı yer olan Amasya’da, Şehzadeler Gezi Yolu boyunca sıralanan ağaçlardan dökülen yapraklar, daha iyi sonbahar fotoğrafları çekilebilmesi amacıyla süpürülmedi.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Harşena Dağı ile Pontus Kral Kaya Mezarları’yla dikkat çeken Amasya, kentin ortasından geçen Yeşilırmak boyunca uzanan ağaçlardan dökülen yapraklarla süslendi.

Amasya Belediyesinin vatandaşlar ve fotoğrafçılar için yaprakları süpürmeme kararı almasının ardından, Şehzadeler Gezi Yolu’nda yürüyen vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi. Fotoğrafçılar kentin en hoş fotoğrafını yakalamak için deklanşöre bastı.

Gezi Yolu’nda fotoğraf çektirmek için gelen Mustafa Er, şehirde çok güzel bir görüntünün oluştuğunu, bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektiklerini belirterek, “Yalıboyu’nu çok hoş buluyorum. Ormanlarda yürüyor üzere her mevsimin hoşluğu var. Yapraklar çok hoş, daha güzel, başka bir hava katmış. Bu hoşluğu görünce memnun olduk.” dedi.

Şenay Bolat ise Amasya’nın insana mutluluk ve huzur verdiğini ifade ederek, “Bugün gezmeye geldim, burayı görünce çıkamadım bir türlü buradan. Çok hoş bir görünüm oluşmuş. Güya bilhassa halı döşemişler üzere. Ben çok beğendim. Her zamanki üzere tekrar memleketimiz çok hoş.” diye konuştu.

Yaprakların, birkaç gün sonra belediye takımları tarafından temizleneceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu