Yaşam

Miniklerden Atatürk Maskesi sergisine ziyaret

Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi öğrencileri, İzmir’in simgesi haline gelen Atatürk Maskesi’ndeki Atatürk Fotoğraf standını ziyaret etti. Sergiyi hayranlıkla gezen miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

Dünyanın en büyük onuncu kabartmalı maskesi olan Atatürk Maskesi’nde Buca Belediyesi’nin Eylül ayında açtığı Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemi dergi kapaklarından seçilen 99 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Resimleri Standı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Özellikle gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği standı, İzmir’in birçok noktasındaki okullardan öğrenciler ziyarete geliyor.

ÇOCUKLAR ZİYARET ETTİ
Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin minik öğrencileri de sergiyi gezdi. Sergiyi öğretmenleri eşliğinde gezen çocuklar, hatıralarında hoş bir hatıra bırakarak görselleri tek tek inceleme fırsatı buldular. Fotoğraflarla ilgili öğretmenlerine soru soran minikler, Atatürk hakkında öğrendikleri yeni bilgilerle okullarına döndüler.

ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFLI PULLARI DA DAHİLDİR
Atatürk ilke ve inkılaplarını hem görsel hem de tematik unsurlarla yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan Buca Belediyesi, araştırmacı Hayrettin Filiz’in oluşturduğu belgeleri alarak Buca’nın kültür hayatına kazandırdı. Özenle hazırlanan standın Atatürk Maskesi içerisinde yer alması da ayrı bir anlam taşıyordu. Kütüphane taraması sonucunda büyük bir bölümü yerli ve yabancı dergilerin kapaklarından derlenen, İzmir ve İzmirlilere hediye edilen stant, Gazi Mustafa’nın sıra dışı görselleri ile toplum hafızası oluşturmayı hedefliyor. kemal Standda ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden Cumhuriyet dönemine ait Atatürk fotoğraflı pullar da yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu