Haber

Konya’dan Hatay’daki arızaların robotik tespiti

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Akıllı Şebeke Uygulamaları arasında yer alan Robotik Kanal İzleme Aracı, Hatay’da büyük çaplı kazılar yapmadan altyapı onarım faaliyetlerindeki arızaları hızlı bir şekilde tespit etme imkanı sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Akıllı Şebeke Uygulamalarından biri olan Robotik Kanal Görüntüleme Aracı ile kanalizasyon arızalarına müdahale ettiklerini belirterek, göçük ve çatlak tespitinin sadece içerideki kameralar ile yapıldığına değindi. araç.

BÜYÜK ÇAPLI KAZILARA GEREK OLMADAN İNİŞ YAPILABİLİR

Önder Altay, 11 ilde büyük hasara yol açan depremde sahadaki ekiplerin Akıllı Şehir Uygulamaları ile uyum, bağlantı, arama kurtarma çalışmaları, lojistik güçlendirme gibi birçok çalışma yürüttüğüne dikkat çekerek, “Çalışmalara devam ediyoruz. şehrin altyapısını eski haline getirmek için Akıllı Şehir Uygulamalarından yararlanın. Bu kapsamda kullandığımız Robotik Kanal İzleme Aracımız kanal arıza tespitinde işimizi kolaylaştırmaktadır. Tüm hattı kazmak yerine, kanalizasyon şebeke açma araç ve gereçleri ile yer altı işlerinde görüntülenemeyen arıza sorunumuzu Robotik Kanal Görüntüleme Aracını kullanarak çözüyoruz. Araç içindeki robot kamerayı ağda bırakarak kontrol ediyoruz ve görüntüleri kaydederek arızanın yerini tespit ediyoruz. Robotik Kanal İzleme Aracımız, arızanın kaynağı hakkında kesin ve net bilgi edinmemizi ve küçük alan kazıları ile arızaları düzeltmemizi sağlıyor.”

KOSKİÇBS HASAR GÖREN ALTYAPI VE ÜSTYAPILARIN DAHA HIZLI ONARIMINI SAĞLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün ilk yerli ve ulusal coğrafi bilgi sistemi olan KOSKICBS’e Hatay ilinin tüm altyapı bilgilerini entegre ederek, şehrin tahrip olan alt ve üst yapısını dijital ortamdan takip ederek daha hızlı müdahale ve arızaları onarma imkanı. KOSKİÇBS sayesinde her uygulama ve işlemin maliyeti azalır. Eldeki verilerin kalitesini, doğruluğunu ve güvenilirliğini artıran KOSKİÇBS, iş tekrarlarını önleyerek verilere erişim hızını da artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu