Yaşam

Konya Şehir Tiyatrosu “Barsisa” Oyununu Bu Kez Uşak’ta Sahneledi

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşak Belediyesi ev sahipliğinde 5. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne Mevlana’nın Vuslat’ın 750. Yıldönümü ve Mevlana Yılı anısına hazırladığı “Barsisa” oyunuyla katıldı. Hz. Mevlana’nın bir anlatımından hareketle hazırlanan oyun, Uşaklı sanatseverlerin beğenisini kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mevlana’nın birliğinin 750. yılı anısına sahnelenen “Barsisa” adlı oyunu bu kez Uşaklı sanatseverler için sahneledi.

Uşak Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne “Barsisa” adlı eseriyle katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşaklı tiyatroseverlerden yoğun ilgi gördü.

“Barsisa” oyununu izleyen Uşaklı tiyatroseverler, oyunu çok beğendiklerini belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yazar Tolga Özenç Özençel’in bir Mevlana anlatısından yola çıkarak yazdığı “Barsisa” Uşaklı sanatseverlerden tam not aldı. Mevlana Yılı anısına hazırlanan oyun, kendini insanlığa adamış ve hastalıklarını güzelleştiren bir karakterin şeytanla imtihanını anlatıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Mevlana’nın 750. Yıldönümü anısına hazırladığı “Barsisa” oyunu daha önce Denizli’de düzenlenen 35. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenmişti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu