Haber

Komşusunun takip ettiği kadın yardım istedi

ANKARA’da Perihan Ö. Sosyal medyada paylaştığı videoda komşusu Muhammed K.’nin kendisini bir yıldır takıntılı bir şekilde takip ettiğini, kendisine taciz ve ölüm bildirimleri gönderdiğini iddia ederek yardım istedi. Muhammed K. polis tarafından gözaltına alındı.

Perihan Ö.’nün yer aldığı video. Yardım isteği sosyal medyada ‘Perihan Öldürülecek’ başlığıyla paylaşıldı. Perihan Ö. Videoda, karşı apartmanda yaşayan Muhammed K. tarafından bir yıldır düzenli olarak tehdit edildiğini iddia ederek, “Beni öldüreceğini, tecavüz edeceğini, sakat bırakacağını, bakıma muhtaç bırakacağını söylüyor. Bir süre önce sahte hesaplardan yazmıştı. Sahte hesap olduğu için ciddiye almamıştım ama sonra kimliğini açıklayıp dozunu artırdı. En sonunda 2 gün önce eşim gittikten sonra yanıma geldi. işe giderken kapımı çaldı, zili çaldı, ellerim ayaklarım titriyordu, evin içinde dolaştı, bahçede dolaştı, mutfak penceresinden beni izledi, karakola gittik ve şikayette bulunduk. Ben “Ölmek istemiyorum. Haberlerde izlediğimiz kadınlardan biri olmak istemiyorum. 1-2 ay sonra biri beni sırtımdan mı bıçaklayacak, yolda mı engelleyecek bilmiyorum. Artık dayanamıyorum, ölmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Artık dışarı çıktığımda korkuyorum, markete gittiğimde korkuyorum” dedi.

DAHA ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLDU

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise Perihan Ö.’yü gözaltına aldı. Koruma altına alınan Muhammed K. da gözaltına alındı. Perihan Ö. İfadesinde, şüpheli Muhammed K.’nin kendisini takıntılı bir şekilde takip ettiğini, tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu, 2023 yılında bu konuyla ilgili şikayetçi olmak için karakola gittiğini ancak şüphelinin eylemlerine devam ettiğini belirtti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu