Ekonomi

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Hibe Desteği Alan Projeler Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal İyileştirme Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Uzman Ellerde Kırsal Kalkınma Projelerinde” hibe desteği almaya hak kazanan başvuru sahipleri belli oldu. .

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, başvuruları uygun bulunan girişimcilere 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe verilecek.

Proje kapsamında, kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veren fakülteler ve meslek yüksekokulları ile eğitim veren lise ve dengi okullar bulunmaktadır. tarım, hayvancılık ve sağlık, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı. Mezunlara bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su işleri alanlarında uygulayacakları projeler için hibe desteği sağlanacak.

Hayvansal, bitkisel, su ürünleri, coğrafi işaretli eserler ve klasik eserlerin üretimi ile bu eserlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik projelere destek verilecek.

Bu alanda yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 1200 proje hibe almaya hak kazandı. Bu projelere 300 milyon lira hibe verilecek.

Projeden en çok yararlanan il 33 proje ile Konya, 32 proje ile Şanlıurfa, 28 proje ile Diyarbakır, 26 proje ile Ankara ve 25 proje ile İzmir oldu.

seydisehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu