Haber

Kılıçdaroğlu Saraçhane’de konuştu: Adalet ya gelecek ya gelecek

İBB Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen hapis ve siyaset yasağı kararının ardından bugün Saraçhane’de konuşan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet ya gelecek, ya gelecek” dedi.

Altı Masa liderleri İmamoğlu’na destek için Saraçhane’ye gelirken liderler halka seslendi. Kürsüye ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“11 durumda fikirlerini sizinle paylaşacağım:

1- Adalet kutup yıldızı ile ilgilidir. Hareketsiz durur ve evren onun etrafında döner. Bizi bugünlere getiren yaşadığımız adaletsizliktir. hepinizin huzurunda konuşuyorum Adalet ya gelecek ya da gelecek.

2- Adaleti dağıtacak kişi, hukuk devletine ve vicdani kanaate göre karar vermek zorundadır. Bu yapılmazsa haksızlık olur.

3- Adaleti dağıtacak kişi asla Saray sofrasına oturmaz. Çünkü sofrada oturan âlimin fetvası yanlıştır.

4- 1921 ve 1924 anayasalarının birinci unsuru milli iradedir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bugün millet iradesine darbe vurulmuştur. 16 milyon İstanbullunun iradesine hakim darbe indirdi.

5- Adalet bugün Türkiye’de temel bir sorun haline geldi. Sokakta rastgele bir vatandaşa sorun. Bu ülkede adalet var mı? Emin olun çoğu bu ülkede adalet yok diyecektir. Altılar sofrası olarak bu ülkeye mutlaka adaleti getireceğiz. Bugün Türkiye’de hukuk devleti değil, üstlerin hukuku vardır. Bu görüntüyü bitireceğiz.
6- Hakimlik koltuğunda yargıyı itibarsızlaştıranlar var. Uyuşturucu baronlarına sesinizi çıkarmazsanız, parti görevlileri yargıç koltuğuna oturdu. Adalet ağacının içindeki kurtları tek tek temizleyeceğiz.

7 – Zulümünüz artacak ki hızla yok olacaksınız. Bu ülkede uzun süredir zulüm var. Milletvekillerimiz ve gazetecilerimiz tutuklandı. İstanbul İl Başkanımız da siyasi yasak kapsamına alındı.

8- Bunu herkes yeterince bilmeli. Ekrem Lider ile ilgili karar bizi bir milim geri adım attırmayacak. Adalet ağacının içindeki kurtları tek tek temizleyeceğiz. Açık söyleyeyim, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a hizmet etmesini hiçbir güç engelleyemez.

9- Göndereceğiz, göndereceğiz. Haksızlığı kural haline getirenleri göndereceğiz. Yarım kalan yetimi hor görenleri göndeririz. Milli iradeye darbe vuranları göndereceğiz. Endişelenme, altılı masa sağlam. Bu ülkeye barış, merhamet ve adalet getireceğiz.

10 – Kimse unutmasın ve umutsuzluğa kapılmasın. Bu bir maraton. Maratonun sonu. Maraton 6 ay sonra bitecek. Başınızı eğmeyin, altı ayımız kaldı. Siz de bağırın. Güç, güç, güç. İktidara geldik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu