Haber

İstanbul’da Tarihi Duvarda Asılı Erdoğan’ın Dev Afişi Kaldırıldı

ÇAĞATAN AKYOL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Ayvansaray’da tarihi bir duvara asılan dev pankartı yansımaların ardından kaldırıldı. CHP İstanbul İl Başkanlığı konuyla ilgili kaymakamlığa suç duyurusunda bulundu.

Yeniden cumhurbaşkanı seçilmek için Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet Partisi Adayı Muharrem İnce ve ATA İttifakı Adayı Sinan Ogan ile yarışan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta İstanbul Ayvansaray’da tarihi bir duvara dev pankart asması tepkilere neden oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Hukuk bilmiyorlar, biz biliyoruz. Bunu ifşa edelim, yetkilileri göreve davet edelim. 14 Mayıs’tan sonra zaten görevini yapmayan partizan kamu görevlisine rastlamazsınız! Yasaya göre; Hazine’ye bağlı İstanbul Surları’nın açılması yasak!Tabii ki itirazımızı yapıyoruz, yapacağız.Yasaya uymazlarsa ne yapacağımızı da biliyoruz!Bu filmleri daha önce çok izlemiştik. 31 Mart. Sinemanın sonunu hepimiz biliyoruz.”

BANKARD KALDIRILDI

CHP İstanbul İl Başkanlığı pankartın kaldırılmasıyla ilgili kaymakamlığa şikayette bulundu. Konuşmaya konu olan Erdoğan pankartının kaldırıldığı görüldü.

İlk resim:Duvarın şimdiki hali

İkinci resim:Duvarın eski hali

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu