Haber

İsrail, Han Yunus’ta el ilanları dağıttı: Önce ‘güney’ diyorlar, şimdi ‘batı’ diyorlar

İsrail ordusu, Filistinlilerin Gazze’den zorla göç ettirildiği ve bombardımanın devam ettiği Han Yunus kentinde reklamlar dağıttı. ‘Güvenli’ olduğunu söylediği Han Yunus’ta saldırılarını sürdüren İsrail, artık Filistinlilerin ‘batıya’ gitmesini istiyordu. Filistinlilerin Han Yunus’tan tahliyesini talep eden ordu, bu bölgeye ‘askeri operasyonun’ yakın olduğuna dikkat çekti.

Al-Karara, Huzaa, Beni Süheyla ve Absan mahalleleri için tahliye ültimatomu yayınlayan ordu açıklamasında, “Güvenliğiniz için derhal evinizi boşaltıp barınaklara gitmelisiniz” denildi.

İsrail ordusu, Gazze’nin güneyine göç etmeye çağırdığı sivilleri hedef almaya devam ediyor. Gazze’nin güneyinde Han Yunus şehri gibi pek çok şehir savaş uçakları, savaş gemileri ve toplarla vuruluyor.

GANTZ, ‘HÜKÜMET BAŞKANLARINA DA ULAŞACAĞIZ’ DEDİ

Şifa Hastanesi’ne yapılan baskının ardından İsrail’e yönelik eleştiriler artarken, bu eleştirilere yanıt veren eski Savunma Bakanı ve Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, ‘hiçbir yerin dokunulmaz olmadığını’ ima etti. Gantz, dünkü açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Gazze’de ve dünyada çocuk katillerinin kökünü kazımak için yer altında ve yer üstünde nereye gitmemiz gerekiyorsa oraya gideceğiz. Hükümetin merkezlerine ulaştığımız gibi, biz de gideceğiz. Hükümet liderlerine ulaşın.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu