Teknoloji

iPhone 16 Pro Max Şimdiye Kadarki En Uzun Pil Ömrüne Sahip iPhone Olacak

Eylül ayında çıkmasını bekliyoruz iPhone 16 ailesi Yaklaştıkça telefonlarla ilgili yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. “yeux1122” isimli kullanıcının Naver üzerinde tedarik zinciri kaynaklarına dayanarak yaptığı yeni bir paylaşım, Pro modellerine dair bilgileri bizlere gösteriyor.

Paylaşıma göre iPhone 16 Pro’daki ekran 6,3 inç’e çıktı Göreceğiz. 15’in ekranı 6,1 inçti. Cihaz kasasının büyütülmesi, yeni ve geliştirilmiş optik yakınlaştırma yetenekleri sunabilmesini sağlayacak. iPhone 15 Pro Max’te ilk kez 5x telefoto kamera kullanıldı. Tartışma aynı zamanda bu kameranın iPhone 16 ailesinde yalnızca Pro Max’te değil Pro’da da sunulabileceğini öne sürüyor.

iPhone 16 Pro Max’in pil ömrü 30 saat ve üzerine çıkabilir ve iPhone’lar için rekor kırabilir

Cihazdaki büyümenin çok fark edilmeyeceği ancak Galaxy S24’e göre daha büyük çerçeveler göreceğimiz söyleniyor. Pil varsa benzer boyutta veya biraz daha büyük Bir pil görme ihtimalimiz var. Bu önemli çünkü şu ana kadar Pro modellerinin bataryası hakkında pek fazla bilgi görmemiştik.

Sızıntı, iPhone 16 Pro’nun güç tüketiminde önemli iyileştirmeler göreceğimizi söylüyor. Hem bunun hem de pilin büyümesinin en çok Pro Max modeline fayda sağlayacağını ekliyor. Kullanıcının edindiği bilgiye göre iPhone 16 Pro Max, şimdiye kadarki en uzun pil ömrüne sahip Bir iPhone olabilir. iPhone 15 Pro Max’in pil ömrü yaklaşık 29 saatti. Yeni modelde bu süre 30 saat veya daha fazlaÇıkabilir.

Pil boyutunun %5 artacağı yönünde argümanlar var. Bu çok büyük görünmese de güç tüketimindeki iyileştirmelerle ömrünün uzayacağını iddia edebiliriz. Diyelim ki geçen yılki Pro Max’in 4.441 mAh bataryası vardı. Yani yenisinde 4.676mAhYakında bir pil olabilir.

iPhone 16 serisiyle ilgili şu ana kadar yapılan diğer tezler için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu