Haber

Hindistan’da Korkunç Kaza: Teknoloji Şirketinin CEO’su Metrelerce Düştü

Hindistan’da bir teknoloji şirketinin CEO’su korkunç bir kazada hayatını kaybetti. Şirketin düzenlediği etkinliklerde CEO Sanjay Shah, sahnedeki kafesin halatlarının kopması sonucu yere düştü.

Hindistan’da Vistex adlı teknoloji şirketinin düzenlediği etkinliklerde korkunç bir kaza yaşandı. Kaza sonucu şirketin CEO’su Sanjay Shah hayatını kaybetti.

Sahnede kurulan platformda konuşma yapan topluluğun üst düzey isimlerinden Shah ve Vishwanath Raju Datla’yı taşıyan kafesin halatlarından biri koptu.

Halatların kopması sonucu yerden 15 metre yükseklikte bulunan kafes hızla yere düştü. Kafeste bulunan Şah ters döndü ve baş aşağı yere düştü.

Dünyaca ünlü pek çok markanın yer aldığı etkinlikte meydana gelen kazaya ilişkin açıklamada, “Shah ve Raju’nun sahneye çıkarılması, iki günlük kutlamaları başlatmak için planlanan bir gösteriydi.” ifadesine yer verildi.

1999 yılında danışmanlık şirketini kuran ve dünyanın farklı yerlerinde 20’den fazla ofisi bulunan Shah, olay yerinde hayatını kaybetti. Kafeste bulunan Datla’nın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Etkinlikte çalışanlar tarafından kaydedilen kaza anı?

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu