Ekonomi

Google, Epic Games’in Play Store reformları çağrısına karşı çıkıyor

Google (NASDAQ:GOOGL), Epic Games’in Play Store politikalarında önemli değişiklikler yapılması talebini geri çevirdi ve bir mahkeme başvurusunda önerilen önlemlerin rekabet etme kabiliyetini engelleyeceğini savundu.

Başvuru Perşembe günü geç saatlerde San Francisco federal mahkemesine sunuldu. Epic Games daha önce bir jüriyi Google’ın Android cihazlarda uygulama indirme ve geliştirici ödemeleriyle ilgili uygulamalarının rekabete aykırı olduğuna ikna etmişti.

Popüler video oyunu “Fortnite “ın yaratıcısı Epic Games, ABD Bölge Yargıcı James Donato’dan Google’ın kullanıcıların alternatif kaynaklardan uygulama yükleme sürecini basitleştirmesini ve geliştiricilere uygulama içi satın alma işlemlerinde daha fazla özgürlük vermesini istemişti. Şirket ayrıca kendi Epic Games Store’unu gecikme ve engellerle karşılaşmadan Android platformlarında tanıtmayı amaçlıyor.

Epic’in önerdiği tedbir kararına ilişkin duruşma 23 Mayıs’ta yapılacak. Epic Games henüz gelişmelere yanıt vermedi. Google’ın hükümet işleri ve kamu politikasını yöneten Wilson White, Epic’in taleplerinin tüketiciler, geliştiriciler ve cihaz üreticileri için gizlilik, güvenlik ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Google, Play Store ile ilgili olarak eyaletler ve tüketicilerle yapılan ve 700 milyon dolarlık bir ödemeyi ve uygulama içi satın alımlar için daha fazla alternatif faturalandırma seçeneğinin sunulmasını içeren yakın tarihli bir uzlaşmaya işaret etti. Google’a göre, bu uzlaşma Epic Games tarafından mahkemede dile getirilen endişeleri yeterince gideriyor.

Ayrı bir antitröst davasında, Google Perşembe günü Washington, D.C. mahkeme salonunda kapanış duruşması argümanlarını sundu. Şirket, Adalet Bakanlığı ve bazı eyaletlerin mobil web arama pazarına haksız bir şekilde hakim olduğu yönündeki iddialarına karşı kendini savunuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu