Haber

Diyarbakır Anneleri Gara Şehitlerini Yıldönümünde Andı

Çocuklarının terör örgütü PKK’lılar tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, yıl dönümünde Gara Şehitlerini andı.

Dağlara kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi düzenleyen Diyarbakır anneleri, Pençe Kartal’ın bulunduğu Gara’da terör örgütü PKK tarafından gözaltına alınıp katledilen 13 Türk vatandaşını andı. -2 Operasyon bölgesi, 10 Şubat 2021.

HDP nezdinde çocuk mücadelesi 1.622 gündür devam ederken, çocuğunu terörün pençesinden kurtaran Ayşegül Biçer, anneler adına açıklama yaptı.

PKK terör örgütünün 2021 yılında şehit annelerinin yüreğine dokunduğunu ifade ederek, “Bizler, Diyarbakır anne babaları olarak bugün şehitlerimiz için bir araya geldik. 10 Şubat’ta hunharca katledilen Gara şehitlerimizi anıyoruz. 2021 yılı rahmetle, minnetle. Bir kez daha diyoruz ki şehitler ölmez.” “Vatan parçalanamaz. Hain ve alçak terör örgütü, her zaman olduğu gibi 10 Şubat 2021’de de annelerin yüreğini ateşe verdi. Bunu PKK terör örgütü iyi bilmelidir, hepimiz çok iyi biliyoruz ki onlar onların en büyükleri. Amerika ve İsrail’in piyonları” dedi.

“Anneler PKK terörünü bitirecek”

Diyarbakır annelerinin PKK terör örgütüne son vereceğini vurgulayan Biçer, “Diyarbakır anneleri ve babaları olarak hemen hemen hepimizin Kürt olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Kürtlerin savunucusu olduğunu iddia eden HDP mecliste olabilir” dedi. farklı bir isimle. Ama bunun hep hainlik, alçaklık olduğunu bir kez daha gördük. Buradan itibaren onları en güçlü şekilde kınadığımızı bir kez daha belirtiyoruz. Diyarbakır anneleri ve babaları olarak kararlı çocuk nöbetimizi kıyama kadar sürdüreceğiz. Bu nöbete başladığımız günden bu yana PKK’nın hızla çöküşü başladı. Bu çaba sayesinde ben dahil 49 annemiz çocuklarına kavuştu. “Bana kavuşan anne ve babalardan hiçbiri burayı terk etmedi. Çünkü bizim davamız terörle mücadeledir. Terörle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Annelerin PKK terörüne son vereceğini bir kez daha söylüyoruz.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu