Haber

DEPREM BÖLGESİNDEN ÇIKAN 84 YARALININ TEDAVİSİ ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİNDE DEVAM EDİYOR

KAHRAMANMARAŞ merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından bazı yaralılar İstanbul’a getiriliyor. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde 84 yaralının tedavisi sürüyor. Yaralı Hüsamettin Rifailoğlu, “Enkaz altında kalmadım ama evimiz ağır hasar gördü. 5’inci kattan yavaş yavaş indik” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde yaralanan vatandaşlardan bir kısmı İstanbul’a getiriliyor. 84 yaralının tedavisi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde devam ediyor.

Yaralı Hüsamettin Rifailoğlu, “Enkaz altında kalmadım ama evimiz ağır hasar gördü. 5’inci kattan yavaş yavaş aşağı indik. Hatay’da enkaz altında kalan iki yeğenim çocuklarıyla birlikte öldü” dedi. “Binamız hasar gördü ama yıkılmadı. Antakya’da çok ölü var. Dedemi buradaki hastaneye gönderdik. Dedem kalp ameliyatı oldu ve dikişlerin çıkmasını bekliyoruz. dedem ve ailem” dedi.

Hatay’dan kendi imkanlarıyla geldiğini söyleyen yaralı yakını, “İstanbul’a kendi aracımızla geldik. Ablam ve eniştem 2 çocuğuyla birlikte sabah saatlerinde paniğe kapılarak balkondan atladı. deprem zamanı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu