Haber

CHP’nin MYK toplantısında 3 ilçe başkanının bileti kesildi

CHP’de belediye başkanları ile parti meclisinin 12 saat süren toplantısının ardından bir haftadır toplanmayan merkezi yönetim kurulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gecikmeli olarak sonuçlandı. Görüşme yaklaşık 4 saat sürdü.

3 BÖLGE MÜDÜRÜNÜN BİLETLERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

MYK toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra CHP Küme Lideri Özgür Özel ve CHP Küme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da hazır bulundu. Bazı MYK üyelerinin üstü kapalı olarak değişim tartışmalarına atıfta bulunduğu belirtilirken, Kılıçdaroğlu’nun sessiz kaldığı belirtildi.

MYK’da görevden ihraç kararları yeniden alındı. Sivas merkez, Divriği ve Adana Seyhan ilçe başkanları delege seçimlerinde mahallelere sandık koymadıkları gerekçesiyle görevden alındı. Daha önce ihraç edilen örgütlerin itirazının bir sonraki parti meclis toplantısında gündeme geleceği belirtildi. Toplantıda kongre tarihinin de belirleneceği vurgulandı.

38. OLAĞAN TOPLANTI NE ZAMAN?

Değişim isteyenlerin delege seçimlerinde istediklerini alamayacakları, kongrenin yapılmasıyla birlikte bir daha parti meclisine giremeyecekleri ileri sürülüyor. Bu nedenle genel merkezde parti meclisindeki muhalefet figürlerinin seçim öncesi kurultay istemeyecekleri kanaati hakim. Genelkurmay, ‘Kongre yapalım’ diyecek, parti meclisi direnecek. Resmi biliyorlar. Halkın baskısı altında Cumhurbaşkanı’nı görevden uzaklaştırmaya çalışıyorlar’ diyorlar. Muhteşem kongre için imza toplanamayacağı düşünülüyor. Manisa’da kendi seçim bölgesindeki delege seçimlerinde ne istediğini.

CHP MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRACAK

CHP ise Akbelen’deki mayın genişletme tartışmalarıyla ilgili Meclis’te harekete geçti. CHP Küme Başkanı Özgür Özel, genel kurulu gündemle inanılmaz bir toplantıya davet edeceklerini açıkladı.

 

haber-yesilli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu