Haber

Canlı yayında fenalaşan Narlıdere Belediye Başkanı yoğun bakımda

Canlı yayında fenalaşan Narlıdere Belediye Başkanı ağır bakımda

İZMİR – İzmir Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, katıldığı canlı yayında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması şüphesiyle tedavi altına alınan Lider Engin’in tedbir amaçlı yoğun bakıma kaldırıldığı ve entübe edildiği öğrenildi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sabah saatlerinde internet üzerinden yayın yapan SonSöz TV’de katıldığı canlı yayın programında fenalaştı. Durumun bildirilmesi üzerine kanalın bulunduğu adrese sağlık ekipleri sevk edildi. Lider Engin, ilk müdahalenin ardından sağlık ekipleri tarafından ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan incelemelerde Ali Engin’in yüksek tansiyon ve beyin kanaması şüphesiyle tedavi altına alındığı, tedbir amaçlı yoğun bakıma alınarak entübe edildiği öğrenildi.

Canlı yayında böyle çıldırdı

Canlı yayında Başkan Engin’in fenalaştığı anlar kameralara yansıdı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in program sunucusu Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtlarken rahatsızlanarak konuşamadığı ve su içtiği anlar yaşandı. Lider Engin’in ağırlaşması üzerine Fatih Yapar’ın programı kapattığı da görüldü.

Siyasiler hastaneye akın etti

Başkan Engin’in hastaneye kaldırılmasının ardından siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve belediye başkanları hastaneye akın etti. CHP’li belediye başkanının son durumunu öğrenmek ve ailesine geçmiş olsun dilekleri için AK Parti, MHP, Güzel Parti ve diğer partilerin temsilcileri ile CHP’li isimler hastanedeydi. Önder Engin’in durumunu öğrenmek için hastaneye gelen siyasetçilerden CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, “Çok sevdiğim bir dostum, meslektaşım ve çok başarılı bir belediye başkanı. Bunu duyunca çok üzüldük ve geldik. sağlık durumu hakkında bilgi alın. Aldığımız bilgilere göre sağlık durumunun iyiye gittiğini öğrendik. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur” dedi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, “Cumhurbaşkanının rahatsızlığını duyar duymaz Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızla hastaneye geldik. Partimizin milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesi Küme Başkan Yardımcısı da buradaydı ve az önce geldiler. gitti.Ali Bey çok eski bir dostumdur,çok eski bir dostumdur yaklaşık 40 yıllık bir dostluğumuz var.İzmir’de sevilen bir siyasetçi ve örnek bir insandır.Her partiden buraya gelenler olmuştur. , bu bir örnek.İşte hastanenin başhekimi ve İl Sağlık Müdürümüz bize güzel bir haber verdi.Ali Engin’in bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz.Ali Engin gerçekten de İzmir’e yakışır örnek bir arkadaşımız, bir değer. Bu, tüm siyasi partileri bir araya getiriyor.”

Narlıdere Belediyesi’nden Açıklama

Narlıdere Belediyesi’nden yapılan açıklamada Önder Engin’in sağlık durumuna ilişkin son durum paylaşıldı. Açıklamada, “Bugün katıldığı bir canlı yayında rahatsızlanan Belediye Başkanımız Ali Engin tedbir amaçlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Gözetim altında bulunan ve muayeneleri devam eden Başkanımız Ali Engin’in tedavisi devam ediyor. hayati tehlikesi var.Başkanımıza geçmiş olsun dileklerini ileten herkese şükranlarımızı sunuyoruz.’ denildi.

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu