Haber

Başkan Deveciler: “Burhaniye sizin de eviniz”

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkanlarını seferber etmeye devam eden Burhaniye Belediyesi, deprem bölgesinden Burhaniye’ye gelen vatandaşların kalacak yer bulması için yeni bir proje başlattı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından tüm imkanlarını seferber eden Burhaniye Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlar için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’yi derinden sarsan tarihi afetin yaralarını sarmak için deprem bölgesine çok sayıda yardım tırı, arama kurtarma grubu, iş makinesi ve işçi gönderen Burhaniye Belediyesi, Bursa’dan Burhaniye’ye gelen depremzedelerin barınması için çalışma başlattı. deprem sonrası çeşitli illerde en rahat şekilde.

Belediye bünyesindeki tüm misafirhaneler depremzedelere tahsis edilirken, Önder Ali Kemal Deveciler’in talimatıyla “Burhaniye Senin Evin de” projesi başlatıldı. Burhaniye’de halihazırda kullanılmayan ve boş konutları bulunan vatandaşlara yardım çağrısı yapıldı. Kullanılmayan ikinci konutlar ise nisan ayı sonuna kadar depremzedeler tarafından kullanılacak.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu