Haber

Başkan Altay: “Derbent, Altınekin ve Tepekent’e Yeni İtfaiye İstasyonları Getiriyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçe ve mahallelerde çıkabilecek olası yangınlara en hızlı ve etkin şekilde müdahale edebilmek için Derbent, Tepekent İlçesi Selçuklu ve Altınekin’e yeni itfaiye istasyonları kazandırıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Derbent ve Tepekent itfaiye binalarının tamamlandığını, Altınekin Ölmez İtfaiye Merkezinde imalat çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için hizmet veren Konya itfaiyemiz görev başında. şimdi çok daha güçlü.”

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla ilçelere yeni itfaiye istasyonları kazandırmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası ile Konya’nın 31 ilçesinde Konya Model Belediyecilik anlayışıyla birbirinden değerli hizmetleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

İl genelinde itfaiye yatırımlarının artarak devam ettiğini kaydeden Lider Altay, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için hizmet veren Konya itfaiyemiz artık merkez ve ilçelerde çok daha güçlü. İlçe merkezlerimizde ve ihtiyaç duyulan büyük mahallelerimizde itfaiye istasyonları kurmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Derbent ilçemize, Selçuklu’ya bağlı Tepekent Mahallesi ve Altınekin ilçemize yeni itfaiye istasyonları ekliyoruz. Derbent ve Tepekent itfaiye ekiplerimiz tamamlandı ve hizmete girmeye hazır. Altınekin Ölmez İtfaiyemizin imalat çalışmaları hızla devam ediyor. Burayı en kısa zamanda tamamlayıp bölge insanımızın hizmetine sunacağız. Konya genelinde meydana gelebilecek yangın ve afetlere en kısa sürede müdahale edecek şekilde ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerinde yeni itfaiye istasyonları üretmeye devam edeceğiz.”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Derbent, Altınekin ve Tepekent’teki itfaiye istasyonları yaklaşık 17 milyon liraya mal olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

of-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu