Haber

Antalya Valisi Yazıcı, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands’ı kabul etti Açıklaması

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands, Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Wijnands, beraberindeki heyetle geldiği valilikte Şeref Defteri’ni imzaladı.

Büyükelçi Wijnands, buradaki konuşmasında, turizm ve tarım başta olmak üzere her bahiste münasebetleri daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Düzce’de yaşanan deprem için geçmiş olsun dileklerini ileten Wijnands, 1999 yılında yaşanan büyük Düzce depreminde Hollandalı gönüllü kurtarma ekiplerinin Düzceli vatandaşlar tarafından hala iyilikle yad edildiğini ifade etti.

Antalya’ya ikinci defa geldiğini ve kenti ziyaret etmekten her vakit keyif aldığını kaydeden Wijnands, şunları aktardı:

“Antalya’da gerçekleşen, uluslararası arenadaki en büyük fuarlardan biri olan Growtech’i ziyaret etmek için buradayız. Hollanda tarım istikameti güçlü bir ülke o yüzden buraya yeni iş fırsatlarını pahalandırmak ve yeni iş birlikleri yapabilmek gayesiyle geldik. Tarım müşavirimiz ve ekonomi daire liderlerimizi da yanımızda getirdik. Tarım bizim için en büyük iş alanlarından bir tanesi yaklaşık olarak 25 şirketimizde Growtech 2022 Fuarı’nda yer alacak. Antalya’da yat alanında da faaliyet gösteren bir firmamız bulunuyor. Bunun dışında da Hollandalı vatandaşlarımız Antalya’yı çok seviyor ve tatil için tercih ediyor.”

Vali Yazıcı ise Antalya’nın tarım ve turizm kenti olduğunu, tüm hoşlukların bu kentte bir ortaya geldiğini söz etti.

Antalya’nın tarımda da turizmde de Türkiye’ye liderlik eden bir kent olduğunu vurgulayan Yazıcı, Antalya’nın örtü altı üretimde Türkiye’nin yüzde 63’lük ihtiyacını karşıladığını, Türkiye’nin en büyük tohum ve fide üreticisi olduğunu ve dünya standartlarındaki tarım eserlerinin dünyaya ihraç edildiğini kaydetti.

“500 bine yakın Hollandalı misafirimizi ağırladık”

Antalya’yı bu yıl yarım milyona yakın Hollandalının ziyaret ettiğini belirten Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti:

“Antalya en iyi turizm sezonlarından birini yaşıyor. 500 bine yakın Hollandalı misafirimizi ağırladık ve ağırlamaya da devam edeceğiz. Bu yıl şehrimizi Rusya, Almanya, İngiltere, Polonya’nın akabinde Hollandalı turistler beşinci sırada ziyaret ederek, yarım milyona yaklaştı. Biz dünya tarafından bilinen bir turizm kentiyiz. İşimizi çok düzgün yaptığımızı düşünüyoruz. Allah bize kum, deniz ve güneşi vermiş ancak biz de beşerler olarak bu nimetleri hoş halde kıymetlendirerek en üst seviyede hizmet sunuyoruz. Kendimizi de Türkiye içinde turizmin başşehri olarak tanımlıyoruz.”

Antalya’da turizm hizmetinin en kaliteli şekilde verildiğinin altını çizen Yazıcı, Antalya’nın, ülkenin vitrini olduğunu vurguladı.

Kentin turizmden tarıma, ticaretten sanayiye birçok alanda başarılı işlere imza attığını belirten Yazıcı, “Bu güzide kentimizde bilhassa turizmde en üst seviyede verdiğimiz kaliteli hizmetle ön plana çıkıyoruz. Burada turizm çok profesyonel bir formda yapılıyor. Turizmdeki bu profesyonelliğimizi Türk misafirperverliğiyle birleştirerek kentimizi ziyaret eden konukları en düzgün formda ağırlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Görüşmenin sonunda Büyükelçi Wijnands, Vali Yazıcı’ya iş birliği için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu