Haber

ANTAKYA’DAKİ SON DEPREMDE BİNA ÜZERİNDEKİ ‘DOMUZ EVİ’ YOK OLDU

HATAY’ın Antakya ilçesindeki Kahramanmaraş merkezli depremde yarı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi, dün akşam saatlerinde meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından ayakta kaldı. Ev sahibi İhsan Şafak, ‘İkinci depremde yine geldim ve aynen böyle olduğunu gördüm. Aç kalmasınlar diye buraya yem atıyorum” dedi.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde bir binanın yıkılmasına rağmen yanındaki ek bina yıkılmadı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına rağmen güvercin yuvasının bulunduğu sütunlara zarar verilmedi. Binadaki güvercin kulübesi dün gece meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki sarsıntılardan sağ kurtuldu. 4 katlı binanın son hali görenleri hayrete düşürdü.

‘YİNE GELDİM İKİNCİ DEPREMDE AYNI OLDUĞUNU GÖRDÜM’

Ev sahibi İhsan Şafak, ‘Akşam sallamayı tekrar yaşamak bizim için zor oldu. Allah’a yalvardık. Eskisi gibi değildi ama yıkılan birçok ev vardı. Dışarı çıktığımda hava kararmıştı. Evin temelini attırdım. 2014 yılında iki kat daha yaptırıp iki çocuk yurdumu yaptırmak istiyordum. Bu ek yeri 3 yıl önce yaptırdım. Tanrı kuşları kurtardı. İkinci depremde tekrar geldim ve bire bir aynı olduğunu gördüm. Aç kalmasınlar diye buraya yem atıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu