Haber

Ankara’da “Pakistan Savunması ve Şehitler Günü” resepsiyonu

“Savunma ve Şehitler Günü” münasebetiyle Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde resepsiyon düzenlendi.

Pakistan, Hindistan’la 1965 savaşı sırasında ülkenin savunması için silahlı kuvvetlerinde görev yapan askerleri anmak amacıyla her yıl 6 Eylül’de “Savunma ve Şehitler Günü” düzenliyor. “Pakistan Savunması ve Şehitler Günü” münasebetiyle Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Yusuf Cüneyd, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, misyon şefleri ve askeri ataşeler katıldı.

İlgili Makaleler

Büyükelçi Yusuf Cüneyd konuşmasında Pakistan’ın Birleşmiş Milletler barışı koruma çabalarına katkıda bulunan ülkelerin başında geldiğini belirtti.

“İki ülke her zaman bir ve birlikte olmuştur”

Pakistan ile Türkiye arasında köklü dostluk ve kardeşlik bağlarının bulunduğunu belirten Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, “İki ülke her zaman bir arada ve birlikte olmuştur. Tıpkı Pakistan’ın bize bu süreçte çok değerli maddi ve manevi destek sağladığı gibi.” Milli Mücadele ve Kıbrıs Barış Harekatı yıllarında, yine maruz kaldığımız büyük deprem felaketinde, tüm imkanlarıyla yardımlarımıza koşarak, bizlere dostluk ve kardeşliğini bir kez daha gösterdi. Risk, tehdit ve tehdit ortamında. Son yıllarda tüm dünyada ve bölgemizde yaşanan gelişmelerin yarattığı belirsizlik nedeniyle, ülkelerimizin güvenliğini sağlamak ve küresel barışa katkı sağlamak amacıyla silahlı kuvvetlerimiz güçlü, güçlü ve güvenlidir. Pakistan ve Pakistan’ın bu alandaki deneyiminden yararlanmak, bölgesel ve küresel iş düzeyinde işbirliğimizi daha da güçlendirecektir” dedi.

Konuşmaların ardından konuklara verilen akşam yemeğinin ardından resepsiyon sona erdi. – ANKARA

haber-pasinler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu