Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Miras Kültür Elçileri Programının Onuncusunu Düzenledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkent’in tarihi, kentsel, arkeolojik ve doğal alanların korunmasına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği Ankara Miras Kültür Elçileri Programı’nın onuncusunu düzenledi. Eğitim programının sonunda çocuklara ‘kültür elçisi’ sertifikaları verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Miras Şantiye Gezileri ile tarihi mekanlarda yürütülen çalışmaları tanıtmakta ve çocuklara yönelik Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı düzenlemektedir. ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Altındağ Çocuk Kulübü öğrencilerinin katılımıyla onuncu Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’nı gerçekleştirdi.

Ankara Mirası Kültür Elçileri Eğitim Programı’nda Ankara Kalesi, Arslanhane Camii, Julien Sütunu ve Cumhuriyet dönemi yapılarını yakından görme fırsatı bulan çocuklar, rehberler eşliğinde Ankara’nın tarihi ve mimarisi hakkında bilgi aldı.

Program sonunda çocuklara kültür elçisi sertifikası verilirken, Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’ndan bugüne kadar toplam 236 çocuk yararlandı.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu