Haber

Adaylığını açıklamaya hazırlanan Özgür Özel’e CHP’den ilk açık destek geldi: Yolumuz yol.

CHP Küme Lideri Özgür Özel, bugün saat 14.00’te partinin genel başkanlık seçiminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı aday olacağını açıklayacak. Konuşması merakla beklenen Özel’e partiden ilk destek geldi. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Laik, demokratik hukuk devleti, özgür, aydınlık bir gelecek umuduyla yolumuz açık olsun Özgür Özel!” söz konusu.

MERKEZDE KAMERA KARŞISINDA OLACAK

CHP’de değişim hareketinde yer alan Küme Lideri Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu ile görüşmüş ve sonrasında yaptığı açıklamada, “15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyeceğim.” Bugün 30 milletvekiliyle kamera karşısına geçmeye hazırlanan Özel, genel başkanlık adaylığını açıklayacak.

“GELECEK GÜZEL GÜNLERE…”

Konuşma öncesinde CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Özel’e destek paylaşımında bulundu. Bulut, “Gelecek güzel günlere… Saat 14.00’te Genel Merkez’de olacağız… Laik, demokratik bir hukuk devleti, özgür, aydınlık bir gelecek umuduyla, hayırlı olsun, Özgür Özel !” sözlerini kullandı.

“HER ÜYE BAŞKAN OLMA HAKKINA SAHİPTİR”

Dün ziyarete gelen Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’in aday olma kararına ilişkin, “Çok güzel arkadaşlar, burası Cumhuriyet Halk Partisi. CHP diğer partiler gibi değil, her üyenin başkan olma hakkı var. Birçok başkan var” dedi. Kongrelerde adaylar çıktı, demokratik yollarla adaylıklarını açıkladılar.” “Yarın Sayın Özgür adaylığını açıklayacak. Sonra başka bir arkadaşımız adaylığını açıklayacak. Bir arkadaşımız İstanbul’dan mektup yazmış, ‘Ben de adaylığımı genel merkezde açıklayabilir miyim?’ Bunun normal olduğunu söyledik” dedi.

sarayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu